Zpravodaj klubu VFFOTO
říjen 2018

Vážení příznivci a členové klubu VFFOTO,
je mi ctí Vás přivítat u třináctého čísla našeho zpravodaje, pátého v roce 2018.
Vladimír Fučík.

 

Z obsahu:

1) Klub VFFOTO - aktuální informace.

2) Ohlédnutí za zářijovým VFFOTO setkáním

3) Podrobné informace ke čtvrtému a poslednímu - listopadovému VFFOTO setkání v Českém Švýcarsku.

4) Vítěz soutěže o titanový filtr VFFOTO.

5) Nové instruktážní video o ND filtrech.

6) Nový článek o tom, co je vinětace

7) Nový „Fototahák“ online i jako ebook

8) Novinky v sortimentu filtrů VFFOTO.

9) Připomínáme dlouhodobou nabídku pro zákazníky VFFOTO: Sleva za recenzi

1) Klub VFFOTO

K 15. 10.  2018 máme 905 aktivních členů.
Děkujeme všem za Váš zájem!

 

Po celý rok 2018 budou pro členy klubu VFFOTO platit minimálně 3 výhody:

1) Možnost účasti na setkání členů klubu VFFOTO. V roce 2018 jde o 4 zajímavá setkání, podrobnosti o dvou, která nás letos ještě čekají, najdete v tomto zpravodaji níže.

2) 1x oprava filtru  za 50% ceny ( přesnější informace na https://vffoto.com/klub_vffoto/pravidla )

3) ZDARMA při každé objednávce filtrů VFFOTO obdržíte VFFOTO tužku k mazání závitů fotofiltrů.

2) Ohlédnutí za proběhlým šumavským VFFOTO setkáním.

Oblačnost před rozedněním 21. září je poněkud nevyzpytatelná. Na obchvatu Tábora svítí hvězdy v téměř zcela jasné obloze. Po pár desítkách kilometrů dál v předhůří Šumavy je všechno jinak… Mraky jasně vítězí.
Na benzínce v Houžné se přesto schází patnáctero ranních ptáčat. Pod vedením Vládi Hoška se přesunujeme do Dobré na okraj Vltavského luhu. Proužeček jasné oblohy nad obzorem dává jakous takous naději na zajímavý východ slunce. Zůstává bohužel jen u nadějí a musíme se spokojit s modrošedou oblohou a zajímavými, rychlými a nízkými bílými oblaky. S věkovitými stromy to není špatná kombinace.
Po setkání s elegantní krávou míříme na okraj Lenory k rechlím. Krytá dřevěná lávka spojuje oba břehy Teplé Vltavy a její masivní (a původní) dřevěné trámy jsou opravdu impozantní.Přejíždíme na parkoviště pod Idinu pilu. Vláďa zafunguje coby taxikář a na několik otoček všechny přiblíží až na rozcestí Amortovka. Přecházíme k Boubínskému jezírku a věnujeme se chvíli fotografování vody a zrcadlení vývratů v hladině. Počasí se umoudřilo a slunce vystřídalo mraky. Větší část fotografů se pod vedením Vládi vydává na okružní trasu kolem Boubínského pralesa, kde lze fotografovat padlé zamechovatělé kmeny, trsy hub a jiné pralesní zajímavosti.Jednotlivci zůstávají fotit v okolí jezírka.Po poledni se vracíme k Idině pile a přejíždíme do Kubovy Huti. A ouha… Hotel Kristian je rezervovaný pro svatbu. Pokoušíme se získat oběd v restauraci u parkoviště naproti, což se několika šťastlivcům i podaří. Ostatní se po třičtvrtěhodině dozvídají, že objednaná česnečka není a nebude. Rozpačitá tečka za jinak výborným setkáním. 

prohlédněte si více fotografií na stránce „Klubu VFFOTO“

 3) Pozvánka na čtvrté VFFOTO setkání, poslední v roce 2018

FOTOGRAFOVÁNÍ VODY V ČESKÉM ŠVÝCARSKU, sobota 10. listopadu 2018
Vedou Daniel Řeřicha a Tomáš Morkes.

Termín: SOBOTA (10.11.2018), sraz v Jetřichovicích mezi 6:15 – 6:30 na náměstíčku před turistickým informačním střediskem (N 50°51.14802', E 14°23.78763').
Kdo přijede autem, může jej nechat třeba na parkovišti pod Poštolčím kuželem
(
N 50°51.23275', E 14°23.91960'): https://mapy.cz/s/3790G

Časně ráno přesun na Křížový vrch nebo obdobnou lokalitu v Českém Švýcarsku a fotografování východu slunce.

Přestávka na snídani.

Po snídani odjezd do Kyjovského údolí (fotografování divoké řeky Křinice).

Odpoledne bude následovat přesun do Německa na skalní vyhlídku Gohrisch nebo na některou z jiných atraktivní stolových hor v Saském Švýcarsku, kde se bude fotografovat až do západu slunce. 
V případě Gohrische, Zirkelsteinu nebo alternativních lokalit bychom chtěli upozornit, že přístup na tyto stolové hory je sice fyzicky nenáročný, po turistické trase, avšak často po strmém kovovém, přírodním nebo dřevěném schodišti (výstup do cca 45min pomalé chůze).

Uvedený program berte jako orientační (předpokládaný), neboť např. v případě nepříznivého počasí, může dojít k jeho změně a můžeme se pohybovat v oblasti řeky Kamenice, Dolského mlýnu, Suché Kamenice nebo v bukovém lese.

Během setkání nejsou stanoveny žádné pevné termíny a konkrétní místa. Vše je podřízeno jen tomu, aby každý účastník měl možnost pořídit co nejlepší snímky (s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám či okolnostem).

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ:
Nejlépe digitální zrcadlovka nebo bezzrcadlovka, objektivy různých ohnisek (od širokoúhlých až po teleobjektivy), filtry (polarizační, přechodové, ND filtry), STABILNÍ A PEVNÝ STATIV (např. Manfrotto, Gitzo, Giottos, Velbon, ….), kabelová nebo dálková spoušť pro možnost exponování dlouhých časů (nad 30 sec).

Česko-⁠saské Švýcarsko nabízí zajímavé lokality pro fotografování téměř za každého počasí a proto se raději připravte i na fotografování za horších povětrnostních podmínek (déšť, mlha, vítr). Nezapomeňte proto na teplé nepromokavé oblečení a kvalitní obuv pro bezpečný pohyb ve volné přírodě (na focení vody se přijdou vhod i gumáky, kteé však nejsou nutností -⁠ většinou postačí kotníčková obuv). Hodit se může i čepice, rukavice nebo deštník, který popřípadě pomůže ochránit Vaši techniku.
Ráno a večer může přijít vhod i ruční svítilna (nejlépe tzv. čelovka).

Zarezervované ubytovací kapacity jsou beznadějně zaplněné. Chcete-li na VFFOTO setkání dojet a potřebujete ubytování, zkuste si jej individuálně zajistit někde v Jetřichovicích či okolí  - např. v Intercampu Mosquito ve Vysoké Lípě (http://www.mosquito.cz/).

Počet účastníků na vlastním sobotním VFFOTO setkání limitovaný není a účast je pro členy Klubu VFFOTO jako vždy bezplatná.

 

 Foto © Daniel Řeřicha, www.danielrericha.cz

4) Výherce zářijové soutěže o titanový UV filtr VFFOTO

 Výhercem soutěže se stává pan Daniel Boháč ze severních Čech. Gratulujeme.

Soutěže se celkem zúčastnilo 27 soutěžících a přišlo 28 odpovědí na soutěžní otázky.
Z toho 12 bylo neplatných (vložené ještě před zahájením soutěže). Jedna soutěžící využila možnosti vložit odpověď znovu v době trvání soutěže.
Z 15 platných odpovědí 9 soutěžících správně zodpovědělo soutěžní otázku č. 1: Kolik druhů kruhových šroubovacích filtrů 77 mm značky VFFOTO je k 6. 9. 2018 v prodeji. Správná odpověď zní: 19.
Druhá soutěžní otázka zněla: Kolik návštěvníků navštíví (dle Google Analytics) web www.vffoto.com v období od 6. 9. 2018, 0:00 hodin do 11. 9. 2018, 24:00 hodin.Správná odpověď zní: 455.
Rozptyl odhadů v odpovědích byl od 50 do 2451, nejbližší a tedy vítězný tip - 462 - se lišil jen o 7 návštěvníků.

Děkujeme všem soutěžícím za účast i zájem a vítězi srdečně blahopřejeme..

5) Nové instruktážní video o ND filtrech

Na https://youtu.be/WnS8KHcBBM8 můžete shlédnout krátké instruktážní video od pana Martina Hájka s názvem: "ND šedé neutrální filtry - na co a pro koho jsou".

6) Nový článek o vinětaci objektivů

Na webu fotofiltry.eu si můžete přečíst nový článek o vinětaci objektivů. Proč vzniká, co ji způsobuje, jak ji může fotograf potlačit nebo naopak využít.

přečtěte si článek „Když se řekne vinětace...“
 

7) Nový „Fototahák“ o filtrech – online i jako ebook

 

Do série „Fototaháků“ přibyl další s tématikou fotografických filtrů.

Víte, co udělat když váš fotofiltr postihne nehoda v podobě topení v mořské či říční vodě? Pádu či poškrábání skla?
Anebo když se filtr prostě jenom „zakousl“ a vy jej potřebujete povolit?
Pomoc najdete v tomto „Fototaháku“.

prohlédněte si „Fototahák 14“

8) Novinky mezi filtry VFFOTO:
Night Sky filtr v 77 mm  a  silné krajinářské filtry pro závit 72 mm.

Pohled na noční Jetřichovice z Vilemíniny vyhlídky. Délka každé expozice 5 minut.

Nahoře: Bez Night Sky filtru.
Dole: S Night Sky filtrem

Night Sky filtr VFFOTO GS 77 mm:
Během měsíce září jsme do rodiny filtrů VFFOTO přidali zcela nový typ - Night Sky filtr.
Jde o speciální typ filtru, který slouží k omezení světelného znečištění při fotografování snímků noční oblohy, krajiny a měst. Světelné znečištění se na fotografiích projevuje jako žlutý až naoranžovělý opar, který zesvětluje černou barvu oblohy, snižuje kontrast mezi jasnými hvězdami a temným pozadím, čímž slabší hvězdy mizí.

Fotografujete-li noční krajiny, architekturu ahvězdné nebe, určitě se potýkáte s takřka všudypřítomnou nechtěnou žlutou září světelného smogu či výraznou žlutí pouličního osvětlení městských ulic a náměstí. Pomůže vám právě NIGHT SKY filtr.

NIGHT SKY filtr VFFOTO GS dokáže zachytit podstatnou část zejména žlutého až oranžového světla s max. okolo 580 nm vlnové délky, tím ztmavit oblohu a zvýšit kontrast a viditelnost hvězd i v oblastech se světelným znečištěním. Barvy posune do studenějších odstínů a ubere –0,5 EV z procházejícího světla.
Nemá pozorovatelný vliv na ostrost kresby a podání detailů.

zjistěte více o Night Sky filtru
 
Druhá příjemná novinka potěší majitele objektivů se závitem 72 mm: Od  listopadu rozšiřujeme řadu silných krajinářských ND filtrů, tedy ND 2 000x, ND 32 000x a ND 100 000x právě o tento rozměr.

9) Sleva za recenzi - nabídka pro zákazníky VFFOTO

Připomínáme možnost „Sleva za recenzi“, která je otevřená všem zákazníkům VFFOTO
Ohodnoťte vámi zakoupený produkt VFFOTO a získejte slevu 100 Kč na další nákup.

Jak hodnotit produkty na www.vffoto.com:
1) přihlaste se (registrační email a heslo) jako registrovaný uživatel internetového obchodu www.vffoto.com,
2) vyhledejte produkt , který jste si u nás zakoupili a který chcete hodnotit,
3) přečtěte si pravidla, která najdete v sekci nad „popisem produktu“,
4) do bílého obdélníkového pole napište své hodnocení, doplňte počet hvězdiček a odešlete stiskem tlačítka,
5) hodnocení je poté zkontrolovánop administrátorem – výhradně z pohledu toho, zda se týká recenzovaného produktu VFFOTO (nebude schválen spam a příspěvky, které s produktem nesouvisí). Ceníme si nezávislosti a objektivity, proto administrátor nikterak nezasahuje do obsahu hodnocení a nezáleží na tom, zda je recenze kladná či kritická;
6) po kontrole recenze Vám vystavíme a na přihlašovací e-mail zašleme slevový kód v hodnotě 100 CZK, který budete moci uplatnit při dalším nákupu; platnost slevového kódu je 6 měsíců ode dne vystavení.

 

Pár tipů na zajímavé produkty VFFOTO

ND filtr 64x VFFOTO TITANIUM GS 82 mm

více informací

ND filtr 100 000x VFFOTO GS 82 mm

více informací

ND filtr 1000x VFFOTO TITANIUM GS 82 mm

více informací

UV filtr VFFOTO TITANIUM GS 72 mm

více informací

ND filtr 2000x VFFOTO TITANIUM GS 77 mm

více informací

ND filtr 1000x VFFOTO TITANIUM GS 72 mm

více informací

Vladimír Fučík - VFFOTO, Palackého 834, 396 01 Humpolec

Tento newsletter jste dostal jako náš vážený klient, který se přihlásil k odběru našich informačních materiálů.

Nechcete již nadále odebírat tyto e-maily?
To nás mrzí, ale respektujeme Vaše rozhodnutí.
Odhlásit se můžete zde